Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoriui A. Pulokui įteiktas apdovanojimas „Verslo ambasadorius 2019”

Sukurta 2020.10.02 / Atnaujinta 2020.10.02 08:37
  nuotrauka.jpeg Ambasadoriui A. Pulokui įteiktas apdovanojimas „Verslo ambasadorius 2019”

  Spalio 1 dieną Lietuvos verslo konfederacija įteikė apdovanojimą „Verslo ambasadorius 2019” Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui.

  Šis apdovanojimas A. Pulokui skirtas už aktyvų glaudesnių ekonominių santykių tarp Lietuvos ir Baltarusijos skatinimą, Baltarusijos krovinių srauto per Klaipėdos uostą didinimą, tiesioginių kontaktų Lietuvos verslui su Baltarusijos įmonėmis suteikimą, pagalbą organizuojant verslo kontaktus bei aktyvią Lietuvos ambasados Baltarusijoje darbuotojų tiesioginę pagalbą Lietuvos verslo asociacijoms ir jas vienijančioms įmonėms.

  Lietuvos verslo konfederacijos nominacija „Verslo ambasadorius“ buvo įsteigta 2008 metais. Ji skiriama už konkrečius nuopelnus konfederacijos verslo partneriams, ambasadoriams, valstybinių institucijų tarnautojams, Lietuvos politikams. Pagrindiniai skyrimo kriterijai: Lietuvos ekonominių interesų atstovavimas ir Lietuvos verslo žinomumo užsienyje didinimas, verslo ryšių užsienyje skatinimas ir stiprinimas, aktyvi pagalba ir parama, organizuojant verslo misijas ir kita.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gruodžio 2 dieną Vyriausybė nusprendė režimo persekiojamiems baltarusiams nemokamai išduoti nacionalines Lietuvos vizas. Tokį siūlymą teikė Užsienio reikalų ministerija, siekdama padėti nuo režimo nukentėjusiems Baltarusijos piliečiams.

  Dvišaliai santykiai »
  download (5).jpg

  Lapkričio 19 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta politinei situacijai Baltarusijoje, prezidento rinkimams JAV ir Moldovoje. Taip pat aptarta situacija Kalnų Karabache ir Viduržemio jūros rytuose bei kylantis iššūkiai daugiašalei sistemai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuva išreiškia visišką solidarumą su Jungtine Karalyste (JK) po to, kai lapkričio 9 dieną iš Baltarusijos buvo išsiųsti du JK diplomatai, ir apgailestauja dėl šio nepateisinamo de facto Baltarusijos valdžios veiksmo. Šis prieš JK ir jos diplomatus nukreiptas aktas, kaip ir ankstesni „reikalavimai“, kad Lietuva ir Lenkija susimažintų savo diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje, rodo apgailėtiną oficialaus Minsko elgesio modelį akredituotų diplomatinės bendruomenės narių atžvilgiu ir dar labiau izoliuoja režimą.

  Kalbos, pareiškimai »

  Lapkričio 11 dieną Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijai perduota Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos nota dėl oficialios informacijos apie energetinio paleidimo metu įvykusį incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje (Astravo aikštelėje) pateikimo.

  Kalbos, pareiškimai »

  Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

  Spalio 30 dieną Užsienio reikalų ministerija įteikė protesto notą Baltarusijos ambasadai Vilniuje dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl valstybės sienos perėjimo punktų pažeidimo.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »