Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Būtinas vieningas ES-JAV atsakas į geopolitines grėsmes

Sukurta 2020.06.15 / Atnaujinta 2020.06.15 18:11
   L. Linkevičius: Būtinas vieningas ES-JAV atsakas į geopolitines grėsmes
   L. Linkevičius: Būtinas vieningas ES-JAV atsakas į geopolitines grėsmes
   L. Linkevičius: Būtinas vieningas ES-JAV atsakas į geopolitines grėsmes

   Birželio 15 dieną Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų taryboje ir išsakė bendrą poziciją dėl ES bendradarbiavimo su JAV bei pabrėžė transatlantinų ryšių svarbą sprendžiant tarptautinės politikos klausimus.

   JAV yra svarbiausia daugelio ES valstybių narių ekonominė ir prekybos partnerė, prisidedanti prie ES saugumo ir energetinio atsparumo. ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai akcentavo, kad bendras ES ir JAV interesas yra toliau išlaikyti strateginį dialogą ir koordinuoti veiksmus sprendžiant svarbiausius geopolitinius klausimus.

   „JAV ir NATO yra Europos saugumo garantas. Bendradarbiavimas sprendžiant tokius iššūkius kaip Rusijos agresyvūs veiksmai ES ir NATO kaimynystėje bei tolimesniuose regionuose, Sirijoje ar Libijoje, o taip pat auganti Kinijos galia, terorizmas, masinio naikinimo ginklų platinimas, yra nepakeičiamas. Būtina gilinti dialogą su JAV ir koordinuoti ES-JAV atsaką į geopolitines grėsmes,” – pasisakydamas trijų Baltijos valstybių ir Lenkijos vardu teigė ministras L. Linkevičius.

   Diskusijoje su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo L. Linkevičius Baltijos valstybių ir Lenkijos vardu pabrėžė, kad svarbu stiprinti ES-JAV koordinaciją ir įsitraukimą ES Rytų kaimynystės šalyse siekiant atsverti Rusijos įtaką.

   „Konsoliduota ES-JAV pozicija Ukrainos, Sakartvelo ir kitų Rytų partnerių klausimu leis palaikyti tarptautinės bendruomenės spaudimą Rusijai dėl jai nepriimtinų veiksmų. Tik  bendra ES ir JAV parama Ukrainos ir Sakartvelo euroatlantiniam pasirinkimui duos laukiamų rezultatų“, - teigė Baltijos valstybių ir Lenkijos ministrai.

   Parama Rytų partnerystės regiono valstybėms, ypač Ukrainai, turi nemažėti, pabrėžiant būtinybę nelėtinti Ukrainos reformų tempo. Bendros JAV-ES iniciatyvos, suteikiant alternatyvų Rytų partnerėms apsirūpinti energetiniais ištekliais, stiprina jų atsparumą įvairaus pobūdžio Rusijos energetiniam spaudimui.

   „Sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos, kol nėra išnykusios prielaidos jų įvedimui. Esame susirūpinę aukšto lygio iniciatyvomis normalizuoti santykius su Rusija. Tai tik paskatins Kremlių tęsti agresyvią politiką, todėl Rusijos narystė G7 grupėje neturėtų būti atstatyta”, - ministrų vardu pabrėžė ministras L. Linkevičius.