Rinkimai 2020 Rinkimai 2020
  Verslios Lietuvos eksportuotojų duomenų bazė Verslios Lietuvos eksportuotojų duomenų bazė
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Korona LT Korona LT

  Kaip mus rasti?

  Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919 (Konsulinis skyrius)
  Faksas +371 67 321 589
  El. paštas
  • Rinkimai.JPG RSS Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai spalio 11 d. Įkelta2020.09.24

   Pirmuosius rinkėjus, užsiregistravusius balsuoti paštu Latvijoje, netrukus pasieks balsavimo dokumentai. Užpildę juos prašome ne vėliau kaip spalio 11 d. išsiųsti juos į Lietuvos ambasadą Rygoje. Dar galite suspėti pateikti prašymą įtraukti į balsuojančiųjų ambasadoje sąrašus užpildę paraišką www.rinkejopuslapis.lt. Jei pagaidaujate balsuoti paštu, turėtumėte paskubėti - prašymų laukiame iki rugsėjo 27 d.

   Rinkimų dieną, spalio 11 d., balsuojančių laukiame ambasadoje Rygoje (Rūpniecības iela 24) nuo 10 iki 20 val. Išankstinio balsavimo dienos spalio 8-9 d. nuo 9 iki 14 val. Daugiau informacijos apie balsavimą užsienyje rasite paspaudę čia www.urm.lt/rinkimai2020/.

   • Su kandidatais vienmandatėje Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje ir partijų kandidatais galite susipažinti čia https://bit.ly/2Hk11Ci
   • Jei kyla klausimų, kaip balsuoti paštu užsienyje - Pasaulio lietuvių apygardoje, žiūrėkite čia https://bit.ly/3mPYdwY
   • Pasiteiravę ambasadoje galite sužinoti ar esate įtraukti į balsuojančių Latvijoje sąrašus.
   • Užpildę prašymą www.rinkejopuslapis.lt būsite įtraukti į balsuojančių sąrašus. Pateikti prašymą taip pat galite atvykę į ambasadą arba susisiekę telefonu ar el. paštu.
   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • Sarkanis1.JPG Rugsėjo 22 d. minima Baltų vienybės diena Įkelta2020.09.22

   Ministras Linas Linkevičius dalyvauja „Baltų vienybės dienos“ renginiuose Rygoje. Jis ir kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi įteikė Baltų apdovanojimą Latvijos diplomatui, pirmąjam Latvijos ambasadoriui Lietuvoje po nepriklausomybės atkurimo, Baltų kalbų tyrinėtojui, mokslininkui, Baltų kultūros propaguotojui Albertui Sarkaniui.

   "Šiandien džiaugiuos galėdamas pasvaikinti „Latvį su Lietuva širdyje“ - sveikindamas laureatą teigė ministras L. Linkevičius. Kalbos įrašą žiūrėkite čia https://bit.ly/2RQexjk

  • urm info 666.png Nuo rugsėjo 19 d. į Latviją iš Lietuvos atvykstantys gyventojai privalo izoliuotis Įkelta2020.09.18

   Planuodami keliones į Latviją arba viešėdami šalyje sekite Latvijos ligų profilaktikos ir prevencijos centro pranešimus  https://www.spkc.gov.lv/lv. Paveiktų šalių sąrašas Latvijoje skelbiamas kiekvieną penktadienį (apie 17.30 val.) ir įsigalioja nuo 0 val. 00 min., tos pačios savaitės šeštadienį. Sąrašai skelbiami čia https://bit.ly/2EuTm2S. Atvykus į Latviją sąrašo galiojimo metu iš COVID-19 paveiktos šalies, kurioje yra daugiau nei 16 atvejų 100 tūkst gyv., privaloma 10 d. saviizoliacija pačių pasirinktoje vietoje (netaikoma vykstaniems per šalį tranzitu).

   Konsultacijas dėl atvykimo ir COVID-19 ribojančių priemonių teikia Latvijos ligų profilaktikos ir precencijos centras https://www.spkc.gov.lv/lv tel.: +371 67387661. Konsultacijas verslo subjektams, pageidaujantiems atvežti darbuotojus iš paveiktų šalių ar įgyvendinti įsipareigojimus Latvijoje, teikia Latvijos investicijų ir vystymo agentūra https://www.liaa.gov.lv/lv tel.: +371 67039400. Latvijoje saviizoliacijoje  esančių asmenų kontrolę vykdo Latvijos valstybės policija http://www.vp.gov.lv/.

    

    

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • Balsavimas.jpg Pageidaujantys balsuoti paštu Latvijoje, kviečiami registruotis iki rugsėjo 27 d. Įkelta2020.09.17

   2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą (norėdami užsiregistruoti paspauskite šią nuorodą). Registracija truks vos kelias minutes. Užsiregistravusieji rinkėjai bus įtraukiami į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

   Visi rinkėjai turi registruotis iš naujo – net ir tie, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose. Daugiau informacijos apie balsavimą užsienyje žr. čia https://urm.lt

   Rinkimų dieną, spalio 11 d., balsavimas ambasadoje Rygoje vyks nuo 10 iki 20 val. Išankstinio balsavimo dienos spalio 8-9 d. nuo 9 iki 14 val.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • emblema2020.png Baltų vienybės dieną Lietuvos ir Latvijos moksleiviai minės skaitydami kaimynų literatūrą Įkelta2020.09.14

   Šiais metais rugsėjo 22 d. Baltų vienybės diena Lietuvoje ir Latvijoje bus minima jau 20-ą kartą. Prie šios gražios iniciatyvos šiemet jungiasi ir tarptautinio Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekto „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ dalyviai. Projektas startuos rugsėjo 21 dieną ir visą savaitę kvies Lietuvos ir Latvijos moksleivius skaityti kaimyninės šalies rašytojų kūrinius, domėtis kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija, dalintis įspūdžiais su savo bendraamžiais. Projekte dalyvauja 27 Lietuvos ir 17 Latvijos mokyklų.

   Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • Astrafo FOTO.png Lietuva sveikina Latvijos sprendimą nepirkti elektros iš nesaugios Astravo AE Įkelta2020.08.26

   Latvijos sprendimas stabdyti elektros prekybą su Baltarusija, pradėjus veikti Astravo atominei elektrinei (AE), yra Baltijos šalių solidarumo pavyzdys, sako premjeras Saulius Skvernelis. Latvijos vyriausybės sprendimas dėl elektros energijos nepirkimo iš Baltarusijos yra akivaizdus ir tiesioginis Baltijos valstybių solidarumo bei bekompromisio europinių vertybių paisymo pavyzdys.

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, Latvijos vyriausybės sprendimas stabdyti elektros prekybą su Baltarusija, pradėjus veikti Astravo atominei elektrinei (AE) yra pozityvus sprendimas, svarbus tiek įgyvendinant Lietuvoje priimtą vadinamąjį „antiastravo“ įstatymą, tiek elektros tinklų sinchronizavimo projektą. Vis dėlto šalys turės toliau derėtis, kaip vyks prekyba elektra su trečiosiomis šalimis, sako Linas Linkevičius.  

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
  • Rinkimai.png Rinkėjų registracija į Seimo rinkimus Įkelta2020.08.24

   2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą. Užsiregistravusieji rinkėjai bus įtraukiami į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus. Registracijos balsavimui paštu Latvijoje terminas rugsėjo 27 d.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata