Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Tif13Geras.jpg

Meno galerijoje “TIFĀNA” Rygoje ambasada atidarė fotografų Aliaus Balbieriaus, Ilze Kuišele ir tapytojo Prano Griušio parodą „...kaip Riteris“. Parodoje eksponuojami įvairaus laikotarpio Lietuvos vaizdai ir meno renginių Vilniuje akimirkos. Centrinė P. Griušio diptiko “500” kompozicija, sudaryta iš ritmingai pasikartojančių žirgų, savo forma primenančių simbolinį Vyties ženklą. Parodos atidaryme skambėjo A. Balbieriaus trieiliai ir šurmuliavo Rygos meno, kultūros bei lietuvių bendruomenės atstovai. Parodą galima aplankyti iki 2020 m. sausio 6 d.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Vandens now.jpg

Lapkričio 15 d. 18 val. Vilniaus dailės akademijos Dailės istorijos ir teorijos katedros prof. dr. Giedrės Jankevičiūtės paskaita „Art deco Lietuvoje“ (anglų kalba) Latvijos nacionalinio meno muziejaus bibliotekoje, Jaņa Rozentala laukums 1, Ryga.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Baltų apdovanojimas.jpg

Spalio 31 dieną Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai 2019 metų Baltų apdovanojimą įteikė Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Alvydui Butkui. A. Butkus apdovanotas už savo veiklą pristatant Latvijos kultūrą ir kalbą Lietuvoje, akademinių mainų tarp abiejų šalių skatinimą, kūrybinę veiklą letonistikos srityje.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Dagnija4.jpg

Spalio 30 d. Lietuvos ambasada Latvijoje surengė reputacijos valdymo mokymus lietuvių profesionalų klubo Rygoje (angl. Global Lithuanian Leaders: Riga) nariams. Seminarą „Kaip kurti gerą reputaciją Latvijoje – sėkmės patarimai ir gudrybės“ ambasadoje vedė reputacijos valdymo kompanijos „Lejina and Sleiers” vadovė ir įkūrėja Dagnija Lejina.

 

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
Knyga5.jpg

Vakar Latvijos nacionalinėje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Lietuviai Latvijos Respublikoje 1918–1940 metais". Pristatyme dalyvavo knygos autoriai istorikai Dr. Dangiras Mačiulis ir Prof. Eriks Jēkabsons. Diskusiją moderavo Latvijos universiteto Lituanistikos centro profesorius Edmundas Trumpa. Renginio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Latviai skelbimas_LV_MAZAS.jpg

Spalio 9 d. 18 val. kviečiame į knygos „Lietuviai Latvijos Respublikoje: 1918 – 1940 m.” pristatymą ir diskusiją su autoriais Latvijos nacionalinėje bibliotekoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Zita3.jpg

Lietuvos ambasadoje Latvijoje  rugsėjo 26 d. atidaryta tapytojos Zitos Virginijos Jusevičiūtės-Tarasevičienės personalinės tapybos darbų paroda iš ciklo “Gyvenimas pilnas chaoso“. Tapytoja parodose aktyviai dalyvauja nuo 2001 metų. Autorė yra surengusi apie 40 personalinių parodų Lietuvoje ir Airijoje, dalyvavo grupinėse parodose Vokietijoje ir Italijoje.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
BirzaiX5.jpg

Šventės atidarymo metu dalyvius pasveikino Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyko Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymas.
 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 20 Teletiltas.jpg

Rugsėjo 20 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo Rygos ir Vilniaus miestų centrines aikštes sujungusiame teletilte, skirtame artėjančiai Baltų vienybės dienai paminėti. Jis kartu su Latvijos ambasadoriumi Lietuvoje I. Berziniu pasveikino visus su švente bei pakvietė atvykti į Biržus, kur rugsėjo 21 d. vyks oficialūs Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 19 Rezistencija.jpg

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas atidarė Rygoje vykusią tarptautinę konferenciją „Pokario ginkluota rezistencija Baltijos šalyse ir Lenkijoje: kova už laisvę“. Konferencijos metu pranešimą apie ginkluotą pasipriešinimą Lietuvoje 1944-1953 m. skaitė Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimų centro ekspertė Ramona Staveckaitė-Notari.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 18 AFISA-baltu-didelis.jpg

Rugsėjo 21 dieną Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena. Iškilmingo šventės atidarymo metu dalyvius sveikins Lietuvos Seimo Pirmininkas V. Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė I. Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyks Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro bendras pasirodymas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
20190912_171350.jpg

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas atidaryme kalbėjo, kad „Baltijos kelias sujungė Lietuvos, Latvijos ir Estijos tautas ir prisidėjo prie kovotojų už Baltijos šalių laisvę tikslo – pakeisti tai kas buvo laikina į tai kas bus amžina – mūsų laisvė ir nepriklausomybė“.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Par6.jpg

Ambasadorius domėjosi lietuviškų įmonių veikla Latvijos rinkoje, pagrindiniais pasiekimais bei ateities planais. Šiais metais į parodą "Riga Food 2019" atvyko apie 30 kompanijų iš Lietuvos. Iš viso parodoje dalyvauja 720 įmonių iš 35 pasaulio šalių. Paroda vyks nuo rugsėjo 4 d. iki rugsėjo 7 d.

Ekonominiai santykiai »
Mok2.jpeg

Rugsėjo 1 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas sveikino į naujuosius mokslo metus susirinkusią Rygos lietuvių vidurinės mokyklos bendruomenę.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata