Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
bendr.jpg

Gruodžio 8 dieną ambasadoje Rygoje susirinko Latvijos lietuvių draugijų pirmininkai, kad aptartų šių metų darbus, būsimų itin svarbių abiem šalims– Lietuvos ir Latvijos valstybių 100mečio atkūrimo/sukūrimo jubiliejinių metų – planuojamus renginius, pasidalintų savo rūpesčiais ir kartu pasvarstytų kaip juos išspręsti.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
GZ1.jpg

Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje su Rygos lietuvių bendruomene susitiko režisierė Giedrė Žickytė.

 

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
lielvardes-josta-latvija-48791291.jpg
Dievs, svētī Latviju! Įkelta2017.11.17

Sveicam latviešu tautu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētkos! Lai dzīvo mūžīgi mūsu tautu brālība un draudzība!

Sveikiname latvių tautą Latvijos Respublikos paskelbimo šventės proga! Tegu per amžius gyvuoja mūsų tautų brolybė ir draugystė!

Istorinė, kultūros diplomatija »
x.png

Lapkričio 8 dieną Rygoje, Nacionalinėje bibliotekoje, Latvijos institutas pristatė Baltijos šimtmečio kelio videofilmą - Latvijos žmonių sveikinimą, kurį simbolizuoja per rankas ir valstybių sienas keliaujantis tortas,- lietuviams, estams ir suomiams artėjančio valstybingumo Šimtmečio ir Baltijos kelio proga.

Istorinė, kultūros diplomatija »
20171018_120717.jpg

Spalio 18 dieną, Rygos senamiestyje, Valstybės archyvo languose (Šķūņu iela 11),  buvo iškabinta Lietuvos fotografų poros Dianos ir Leono Garbačauskų darbų paroda „Lietuvos dvarai“.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
lietuvas_vestnieks_17.jpg

Spalio 10 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas viešėjo Daugpilyje, kur susitiko su miesto meru Rihardu Eigimu ir lietuvių kultūros draugijos "Rasa" atstovais. Ambasadorius su meru aptarė galimus bendradarbiavimo projektus, pasidalino lietuvių draugijos rūpesčiu dėl patalpų. Meras pažadėjo savivaldybės paramą draugijai ieškant naujų patalpų draugijos veiklai.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Š. m. spalio 1 d., sekmadienį,  Jelgavos lietuvių kultūros draugija „Vytis“ surengė lietuvių kilmės kunigo prelato, dailėtyrininko ir rašytojo, bažnyčių statytojo Kazimiero Jasėno (1867-1950) 150-ųjų gimimo metinių šventę (organizatorius - Arvydas Tareila).

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Pro_musica_Aula_magna_VU.jpg

Š. m.  rugsėjo 29 d., penktadienį, nuo 19 valandos, Baltijos jūros choras, kuriame Lietuvai atstovauja Vilniaus universiteto choras „Pro musica“, koncertuos Rygos katedroje (Rīgas Doms). Unikalus kolektyvas klausytojus supažindins su gražiausiais Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos chorinės muzikos kūriniais.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3195.jpg

Š.m. rugsėjo 26 dieną ES delegacijos patalpose (Europos Sąjungos namuose) Rygoje buvo pristatyta lietuvių kalba. Šiaulių universiteto docentė, asociacijos „Baltų centras“ vadovė dr. Regina Kvašytė moksleiviams iš įvairių Latvijos regionų papasakojo apie lietuvių kalbą, jos panašumus ir skirtumus su latvių kalba.
Renginio, skirto paminėti Europos kalbų dieną, metu buvo pristatytos aštuonios Europos šalių kalbos – lietuvių, ispanų, prancūzų, lenkų, estų, italų, vokiečių, švedų.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
BVD.jpg

Š. m. rugsėjo 23 d. Palangoje buvo paminėta Baltų vienybės diena. Šventėje dalyvavo Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai, Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų, kultūros ministerijų, akademinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Palangos miesto gyventojai ir svečiai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
baltu-vienybes-diena-bus-minima-palangoje.jpg

2017 m. rugsėjo 23 d. Palangoje vyks šventiniai renginiai, skirti paminėti Baltų vienybės dieną. Šventėje dalyvaus Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai, Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų, kultūros ministerijų, akademinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Palangos miesto gyventojai ir svečiai. Renginių programą galite rasti čia.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2ANNAS_ENG_LOGO__2017.jpg

Šiandien prasideda kaip niekad lietuviškų akcentų kupinas Rygos tarptautinis filmų festivalis. Rugsėjo 7–17 d. vyksiančio svarbiausio Latvijos tarptautinio kino renginio programą papildys 16 lietuvių filmų, muzikinių klipų ir ateities sumanymų, jie varžysis net trijose konkursinėse programose, bus pristatyti kituose kino industrijos profesionalams bei jauniesiems talentams skirtuose renginiuose. Festivalyje dalyvaus gausus mūsų šalies industrijos desantas.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
P_20170901_090405_vHDR_Auto.jpg

Š. m. rugsėjo 1 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pasveikino Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokytojus ir mokinius su naujais mokslo metais. Ambasadorius pabrėžė, kad mokykla atlieka itin svarbų darbą ne vien teikdama bendrą vidurinį išsilavinimą, bet ir žinias apie Lietuvą latvių ir kitų tautybių vaikams lankantiems šią mokyklą, tuo būdu klodama pamatus geresniam savitarpio supratimui ir draugiškiems ryšiams su Lietuva.   

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata