Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
WEB svarbi info-1.png

Siekiant apriboti COVID-19 plitimą Lietuvoje nuo 2020 kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 27 d. 24 val. yra įvestas karantinas. Latvijoje – nepraprastoji padėtis paskelbta iki gegužės 12 d. 

Šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų. Piliečiams, šiuo metu esantiems Latvijoje, lieka galimybė į Lietuvą grįžti lengvaisiais automobiliais per Saločių–Grenstalės sienos kirtimo punktą.

Karantino laikotarpiu ambasada teikia tik neatidėliotiną konsulinę pagalbą. Konsulinės paslaugos laikinai neteikiamos, tame tarpe ir pasų ar asmens tapatybės kortelių išdavimas ar keitimas. Jei esate Latvijoje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į ambasadą elektroniniu paštu [email protected]

  • Informuojame, kad Latvijos Respublikos Ministrų kabineto įsakymo Nr. 103 „Dėl nepaprastosios padėties paskelbimo“ 4.35 punktas numato, kad „užsieniečiai, teisėtai gyvenę Latvijos Respublikoje iki 2020 m. kovo 13 d. ir kurių teisėto gyvenimo laikotarpis pasibaigė po 2020 m. kovo 13 d., nepaprastosios padėties metu gali toliau gyventi Latvijos Respublikoje negaudami naujo leidimo gyventi ar vizos ir išlaikydami teisę į darbą, jei tai nustatyta minėtame leidime gyventi ar vizoje“;

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Conona LT.jpg

Asmenims ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją iš Latvijos Respublikos leidžiamas tik per valstybės sienos perėjimo punktą Saločiai - Grenstalė (magistralė "Via Baltica"). Iki Lietuvos sienos perėjimo posto galima vykti taksi ir sieną kirsti pėsčiomis. Krovininiai automobiliai sieną kirsti gali ir per Būtingė-Rucava bei Smėlynė-Medumi postus.

Latvijoje nepaprastoji padėtis paskelbta iki gegužės 12 d. Iki šios datos šalyje atšaukti visi organizuoti tarptautiniai keleivių pervežimai oru, sausuma ir jūra.

  • Lietuvos piliečiams, grįžtantiems privačiu asmeniniu transportu tranzitu į Lietuvą, leidžiama kirsti Latvijos sausumos sienas iš Estijos per Ikla/Ainaži, Lilli, Valga/Valka ir Murati.
  • Vykstant tranzitu per Latviją iš Rusijos ir Baltarusijos vieną kartą leidžiama įvažiuoti į Latviją. Iš Rusijos į Latviją Lietuvos piliečiams leidžiama įvažiuoti per Terehovo, Grebnevo ir Vientuls, o iš Baltarusijos - per Paternieku ir Silenes sienos kirtimo postus.

Lietuvoje iki balandžio 27 d. (imtinai) yra paskelbtas karantinas. Atvykusiems į Lietuvą privaloma 14 d. izoliacija.

Daugiau informacijos keliaujantiems ir karantino Lietuvoje sąlygas žr. https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

Atvykstantiems asmenims (vežėjams) yra sukurta elektroniniu būdu pildoma anketa lietuvių ir anglų k.
 
Nemokama mobilioji programėlė telefonams „Karantinas“ bus naudinga tiems, kurie priversti laikytis karantino ir izoliuotis namuose, ir visiems, kas rūpinasi savo bei aplinkinių sveikata. Programėlę jau galima atsisiųsti iš Google Play ir Apple Store.
Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Šios rekomendacijos yra skirtos užsienyje esantiems draudimo bendrovių klientams, kurie dėl nuo jų nepriklausančių aplinkybių (koronaviruso pandemijos) negali užbaigti kelionės ir grįžti į Lietuvą planuotu laiku, todėl susiduria su poreikiu pratęsti baigiančias galioti kelionių draudimo sutartis.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »

Aktuali informacija apie situaciją dėl naujojo koronaviruso COVID-19 Lietuvoje yra skelbiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės svetainėje internete http://lrv.lt/

Pasiteirauti galima Lietuvos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  tel. +370 618 79984   ir   +370 616 94562 (visą parą), bei elektroniniu paštu: [email protected]

Informacija apie situaciją Latvijoje yra prieinama Ligų profilaktikos ir kontrolės centro svetainėje internete https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757

Primename, kad kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galite pasitikrinti https://keliauk.urm.lt arba programėlėje “Keliauk saugiai” https://goo.gl/rPwrfx ir https://goo.gl/dOxeli

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Prime3.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime Rygoje.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva teikia  didelę reikšmę nuolatiniam glaudžiam dialogui tarp Baltijos valstybių premjerų. Tai yra esminė sąlyga, kad  bendri projektai būtų įgyvendinti, o bendra  politika Europos Sąjungoje, NATO ir kituose tarptautiniuose formatuose būtų išties veiksminga.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos »
Antraste Rinkimai 3.jpg

Laikinas pasas – asmens kelionės dokumentas, kuris gali būti išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiui, esančiam užsienio valstybėje ir pageidaujančiam tęsti kelionę (toliau – pilietis), jei jam Lietuvos Respublika jau yra išdavusi asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą. Ambasada Rygoje laikinus pasus galės išduoti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata