Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
bendr.jpg

Gruodžio 8 dieną ambasadoje Rygoje susirinko Latvijos lietuvių draugijų pirmininkai, kad aptartų šių metų darbus, būsimų itin svarbių abiem šalims– Lietuvos ir Latvijos valstybių 100mečio atkūrimo/sukūrimo jubiliejinių metų – planuojamus renginius, pasidalintų savo rūpesčiais ir kartu pasvarstytų kaip juos išspręsti.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Svaras.jpg

Svaras – lietuviškos hip hop grupės G&G Sindikatas įkūrėjas ir lyderis, vokalistas, grupės dainų tekstų ir muzikos kūrėjas, hiphopo pradininkas Lietuvoje, socialinių ir švietimo judėjimų, projektų dalyvis, aktyvus visuomenininkas.

Susitikimas vyks Lietuvos ambasadoje (Rūpniecības iela 24, Ryga) š.m. gruodžio 19 d., antradienį, pradžia – 18 valandą.

Laukiame Jūsų!

 

Lietuviai Latvijoje »
Keldine muge.JPG

Gruodžio 2 dieną Rygoje surengta 21-oji tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Šiemet joje savo šalių gaminius pristatė 22 Rygoje reziduojančios užsienio valstybių diplomatinės atstovybės. Tarp jų - Lietuvos ambasados Latvijoje darbuotojai ir jų šeimų nariai, Latvijos tarptautinė mokykla, įvairios nevyriausybinės organizacijos.

Lietuviai Latvijoje »
GZ1.jpg

Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje su Rygos lietuvių bendruomene susitiko režisierė Giedrė Žickytė.

 

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
gerda jakštaitė.jpg
Kviečiame į paskaitą Įkelta2017.11.03

Maloniai kviečiame į paskaitą-diskusiją „Praėjus metams po rinkimų– pokyčiai Lietuvos užsienio ir vidaus politikoje“, kurią ves ambasados viešnia politologijos mokslų daktarė Gerda Jakštaitė ir ambasadorius Artūras Žurauskas.

Lietuviai Latvijoje »
20171018_120717.jpg

Spalio 18 dieną, Rygos senamiestyje, Valstybės archyvo languose (Šķūņu iela 11),  buvo iškabinta Lietuvos fotografų poros Dianos ir Leono Garbačauskų darbų paroda „Lietuvos dvarai“.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
75748_570dd7ac44653d36e37fbece571f78f5.jpg

Rygos lietuvių vidurinės mokyklos 2017 metų rezultatai pagal devintokų egzaminų rezultatų lygį tarp mokymo įstaigų, kuriose vyko šie egzaminai,

Lietuviai Latvijoje »
lietuvas_vestnieks_17.jpg

Spalio 10 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas viešėjo Daugpilyje, kur susitiko su miesto meru Rihardu Eigimu ir lietuvių kultūros draugijos "Rasa" atstovais. Ambasadorius su meru aptarė galimus bendradarbiavimo projektus, pasidalino lietuvių draugijos rūpesčiu dėl patalpų. Meras pažadėjo savivaldybės paramą draugijai ieškant naujų patalpų draugijos veiklai.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Š. m. spalio 1 d., sekmadienį,  Jelgavos lietuvių kultūros draugija „Vytis“ surengė lietuvių kilmės kunigo prelato, dailėtyrininko ir rašytojo, bažnyčių statytojo Kazimiero Jasėno (1867-1950) 150-ųjų gimimo metinių šventę (organizatorius - Arvydas Tareila).

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Pro_musica_Aula_magna_VU.jpg

Š. m.  rugsėjo 29 d., penktadienį, nuo 19 valandos, Baltijos jūros choras, kuriame Lietuvai atstovauja Vilniaus universiteto choras „Pro musica“, koncertuos Rygos katedroje (Rīgas Doms). Unikalus kolektyvas klausytojus supažindins su gražiausiais Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos chorinės muzikos kūriniais.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
sp lietuviskai.jpg

Š. m. spalio 7 d., šeštadienį, Latvijos lietuvių bendruomenė kartu su Rygos lietuvių vidurine mokykla  kviečia dalyvauti sporto šventėje „Sportuokime lietuviškai!“.

Lietuviai Latvijoje »
IMG_3195.jpg

Š.m. rugsėjo 26 dieną ES delegacijos patalpose (Europos Sąjungos namuose) Rygoje buvo pristatyta lietuvių kalba. Šiaulių universiteto docentė, asociacijos „Baltų centras“ vadovė dr. Regina Kvašytė moksleiviams iš įvairių Latvijos regionų papasakojo apie lietuvių kalbą, jos panašumus ir skirtumus su latvių kalba.
Renginio, skirto paminėti Europos kalbų dieną, metu buvo pristatytos aštuonios Europos šalių kalbos – lietuvių, ispanų, prancūzų, lenkų, estų, italų, vokiečių, švedų.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
baltu-vienybes-diena-bus-minima-palangoje.jpg

2017 m. rugsėjo 23 d. Palangoje vyks šventiniai renginiai, skirti paminėti Baltų vienybės dieną. Šventėje dalyvaus Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai, Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų, kultūros ministerijų, akademinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Palangos miesto gyventojai ir svečiai. Renginių programą galite rasti čia.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2ANNAS_ENG_LOGO__2017.jpg

Šiandien prasideda kaip niekad lietuviškų akcentų kupinas Rygos tarptautinis filmų festivalis. Rugsėjo 7–17 d. vyksiančio svarbiausio Latvijos tarptautinio kino renginio programą papildys 16 lietuvių filmų, muzikinių klipų ir ateities sumanymų, jie varžysis net trijose konkursinėse programose, bus pristatyti kituose kino industrijos profesionalams bei jauniesiems talentams skirtuose renginiuose. Festivalyje dalyvaus gausus mūsų šalies industrijos desantas.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
P_20170901_090405_vHDR_Auto.jpg

Š. m. rugsėjo 1 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pasveikino Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokytojus ir mokinius su naujais mokslo metais. Ambasadorius pabrėžė, kad mokykla atlieka itin svarbų darbą ne vien teikdama bendrą vidurinį išsilavinimą, bet ir žinias apie Lietuvą latvių ir kitų tautybių vaikams lankantiems šią mokyklą, tuo būdu klodama pamatus geresniam savitarpio supratimui ir draugiškiems ryšiams su Lietuva.   

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata