URM informacija keliaujantiems

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2021.12.03 14:37

Nuo 2021 m. liepos 1 d. Lietuvoje paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija, kurios metu galioja šie apribojimai: Koronstop.lt; NVSC;

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių tiek į užsienį, tiek į Lietuvą.

Informacija apie apribojimus užsienio valstybėse ir rekomendacijos kelaujantiems nuolat atnaujinamos Keliauk.urm.lt

Kiti naudingi kontaktai


  • Pasirinkite temą:
       

SVARBU:

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą viena iš Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre ir kitose kompetetingose institucijose registruotų vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu asmuo turi sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą (su vertimu į bet kurią iš Europos Sąjungos kalbų):

  • patvirtinantį persirgimą, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Lietuvą,
    arba
  • nurodantį, kad asmes skiepijimas Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 vakcina pagal pilną skiepijimo schemą yra baigtas.

Daugiau informacijos

Nuo liepos 1 d. pradeda galioti Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris leis laisviau kirsti ES ir Šengeno erdvės valstybių sienas. Daugiau informacijos.

Registracija NVSC

Visiems, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą bet kokiu (organizuotu ar asmeniniu) transportu (oro, jūros, sausumos, nuosavu ar kt.) privaloma užsiregistruoti ir užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą iki atvykstant į Lietuvą.

Jeigu į Lietuvą keliaujate vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautiniais maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikite įlipdami į transporto priemonę kartu su kitais kelionės dokumentais. (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3)

Į temų pasirinkimą

Naudingi kontaktai

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

„Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 66 01 1808). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai konsultuoja ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis. Konsultacijos  teikiamos bendruoju konsultacijų telefono numeriu +370 (5) 264 9676 kasdien (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45).

Klausimais apie COVID-19 infekciją galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl valstybės sienos kirtimo karantino metu: http://pasienis.lt.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje: Koronastop.lt.

Į temų pasirinkimą