Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Liuksemburge aptarti ES veiksmai kovai su klimato kaita ir Covid-19 pandemija

Sukurta 2020.10.13 / Atnaujinta 2020.10.15 11:41
   Liuksemburge aptarti ES veiksmai kovai su klimato kaita ir Covid-19 pandemija

  Spalio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge.

  Tarybos posėdyje daugiausiai dėmesio skirta pasirengimui spalio 15–16 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui Briuselyje, kuriame numatytos ES šalių vadovų diskusijos dėl kovos su klimato kaita, koordinuoto ES atsako į COVID-19 pandemiją, derybų su Jungtine Karalyste bei ES-Afrikos santykių.

  Diskusijose, skirtose kovai su klimato kaita, A. Zananavičius paragino Europos Sąjungos kolegas koncentruotis į ES energetikos sektoriaus plėtrą: „Europos Sąjunga turi numatyti priemones, didinančias sąjungos konkurencingumą ir stiprinančias Europos energetikos sektoriaus atsparumą. Privalome skatinti atsinaujinančios energijos technologijas ir sukurti veiksmingas priemones, siekiant užkirsti kelią taršių įmonių gamybos perkėlimui iš ES į taršą toleruojančias šalis, veikiant pagal Pasaulio prekybos organizacijos taisykles. Šios priemonės turėtų būti efektyvios ir trečiųjų šalių gamintojų atžvilgiu, kurie nesilaiko aukščiausių tarptautinių aplinkos ir branduolinės saugos standartų ir siekia eksportuoti į ES vidaus rinką“, - teigė viceministras.

  Siekiant sustiprinti koordinuotą atsaką į COVID-19 pandemiją, ministrai pritarė ES Tarybos rekomendacijai dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo ribojimus. Rekomendacija siekiama užtikrinti, kad ES valstybės narės tarpusavyje derintų dėl COVID-19 pandemijos įvedamas laisvą judėjimą ribojančias priemones, kartu didintų nuspėjamumą ir aiškumą ES piliečiams, verslui bei kitoms valstybėms narėms.

  Derybų su Jungtine Karalyste klausimu viceministras parėmė ES vyriausiąjį derybininką Michel Barnier ir pritarė Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen siūlymui intensyvinti derybas, idant būtų pasiektas abiejų pusių susitarimas dėl būsimų ES-JK santykių iki spalio mėnesio pabaigos.

  Tarybos posėdyje  aptarta Europos Komisijos parengta pirmoji ES metinė teisinės valstybės ataskaita, kurioje apibendrinama teisinės valstybės padėtis visoje ES bei kiekvienoje valstybėje narėje. Lietuva teigiamai vertina Europos Komisijos atliktą darbą rengiant pirmąją ataskaitą ir viliasi, kad ji vertingai prisidės prie teisinės valstybės principų įtvirtinimo visoje ES.

  ES Tarybai pirmininkaujanti Vokietija pristatė esamą trišalių Tarybos, Komisijos ir Europos Parlamento derybų dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos ir Europos ekonomikos gaivinimo priemonės padėtį. Ministrai taip pat supažindinti su Europos ateities konferencijos, skirtos efektyvinti ES veikimą, organizavimo eiga.