Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambicingiems ekonominės diplomatijos tikslams įgyvendinti planuojama kurti „Lietuvos komandą“

Sukurta 2021.02.10 / Atnaujinta 2021.02.10 08:53
  Ambicingiems ekonominės diplomatijos tikslams įgyvendinti planuojama kurti „Lietuvos komandą“

  Vasario 10 dieną vyko pirmas naujosios Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovybės susitikimas su Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovais ekonominės diplomatijos tema. Susitikime diskutuota apie dvišalių atstovybių vykdomą ekonominę veiklą, ekonominės diplomatijos prioritetus, priemones, diplomatijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonominį konkurencingumą. 

  „Palyginus panašaus dydžio valstybių 2019 metų ekonominius rodiklius – eksporto pajėgumus, pritrauktų tiesioginių užsienio investicijų ir atvykusių turistų skaičius – matome, kad Lietuva iš pirmo žvilgsnio atrodo neblogai ir pirmauja tarp Baltijos valstybių. Bet jeigu atkreipsime dėmesį į kitų panašaus dydžio valstybių, pavyzdžiui, Airijos statistiką, tai eksporto ir investicijų apimtys atsilieka keliais kartais“, – pažymėjo  viceministras Egidijus Meilūnas.

  Pasak viceministro, dabartinės Vyriausybės programoje išskirtinis dėmesys neatsitiktinai yra skiriamas būtent ekonominei diplomatijai. Pastarojo dešimtmečio skaičiai byloja, kad mūsų eksportas jau ilgą laiką net ir krizių sąlygomis išlieka  mūsų ekonomikos varomąja jėga.

  „Siekdami įgyvendinti ambicingus tikslus, mūsų atstovybėms kelsime ambicingesnius uždavinius ekonominės diplomatijos srityje. Ekonominės veiklos aktyvumas ir efektyvumas bus vienas iš esminių kriterijų vertinant diplomatinės atstovybės ir jos vadovo veiklą bei apskritai sprendžiant, ar toje šalyje Lietuvai reikia turėti diplomatinę atstovybę”,- teigė viceministras.

  Susitikime buvo pristatyta „Lietuvos komandos“ („Team Lithuania“)  vizija. Susibūrę į komandą konkrečioje šalyje dirbantys įvairių Lietuvos žinybų atstovai bendromis pastangomis sieks didinti lietuviškų prekių eksportą, užsienio investicijų ir turistų pritraukimą, skatinti bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje. Pasak viceministro, atstovybės vadovas privalo aktyviai įsijungti ne tik į URM suformuluotų užduočių įgyvendinimą, bet ir ieškoti ekonominio intereso bei rodyti iniciatyvą, proaktyviai ieškoti naujų nišų ir interesų atstovaujamoje valstybėje.

  Norint, kad „Team Lithuania“ užsienyje dirbtų rezultatyviai, dėmesio centre ir toliau išlieka tarpinstitucinio  bendradarbiavimo stiprinimas, pirmiausia – su Ekonomikos ir inovacijų ir kitomis ministerija, agentūromis VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, MITA, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ ir kitomis, o taip pat – su verslo asociacijomis ir įmonėmis.

  URM sieks užtikrinti gerai veikiančią ekonominės diplomatijos sistemą Lietuvoje, kuri būtų tvirtas ramstis dirbantiems užsienyje. Ekonominės diplomatijos tarybos formatas taip pat išliks svarbus, kaip visas institucijas mobilizuojanti ir sujungianti platforma. Artimiausiu metu Taryboje planuojama pristatyti „Team Lithuania“ koncepciją.

   

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  19_Dalyviai.png

  Balandžio 20 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  DSC_4498.jpg

  Kovo 16 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Izraelio ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai eksporto ir investicijų skatinimo klausimai bei tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo galimybės.

  Dvišaliai santykiai »

  Vasario 22 dieną Briuselyje (Belgijoje) užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Švedijos kolege Anna Linde priminė, kad Lietuva artimiausiu metu tikisi teigiamo Švedijos vyriausybės sprendimo, išduodant leidimą pradėti Baltijos jūros dugno tyrimo darbus, reikalingus Lietuvos-Lenkijos povandeninės elektros jungties „Harmony Link“ projekto darbų pradžiai.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  Foto1.png

  Vasario 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniame susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, ALBC) aptarė bendradarbiavimo plėtros galimybes, susipažino su asociacijos veiklos planais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie COVID-19 pandemijos situaciją, pristatyti Lietuvos užsienio politikos prioritetai, aptarta padėtis Baltarusijoje ir kiti tarptautinės svarbos klausimai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 20-21 dienomis Berlyne (Vokietijoje) dalyvaus neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime prekybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Rugsėjo 17 dieną Ekonominės diplomatijos tarybos Darbo grupės posėdyje buvo aptartas situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos ekonomikai, ekonominio atstovavimo tinklo plėtra bei atnaujintas prioritetinių eksporto skatinimo rinkų sąrašas.  Posėdyje taip pat pristatytas pagalbos Baltarusijai planas ir aptarti Baltarusijos grasinimai įvesti ekonomines ribojamąsias priemones Baltijos valstybėms.

  Ekonominiai santykiai » Naujienos »