Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
6.jpg

Gruodžio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras pasisakė ESBO Nuolatinėje taryboje tebesitęsiančios Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą klausimu.

„Turime nuspręsti, ar Helsinkio baigiamojo akto principai yra tik gairės, ar taisyklės. Jei įsipareigojome laikytis taisyklių, jų pažeidimas ir turėtų būti aiškiai įvardijamas. Arba laikomės tų principų, arba ne“, - kalbėdamas apie tarptautinių organizacijų atsakomybę ir būtinybę peržiūrėti Europos saugumo architektūrą pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Gruodžio 7 dieną Europos Komisija paskelbė, kad pateikė prašymą Pasaulio Prekybos Organizacijai (PPO) steigti arbitrų kolegiją dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir Europos Sąjungai (ES). ES prašyme dėl kolegijos steigimo pabrėžiama, kad Kinijos taikomi ribojimai pažeidžia prekybą reglamentuojančias PPO teisės normas.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Lauzikas.jpg

Lapkričio 28 - gruodžio 3 dienomis Rabate (Maroko Karalystė) vyko UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Tarpvyriausybinio komiteto 17-oji sesija, kurios metu buvo surengti rinkimai į šio komiteto Vertinimo komisiją. Į Vertinimo komisiją Lietuva buvo iškėlusi Vilniaus universiteto profesoriaus Rimvydo Laužiko kandidatūrą, savo kandidatūras taip pat iškėlė ir Albanija bei Rumunija.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
8 @ OSCE.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Lodzėje, Lenkijoje. Tai pirmasis ESBO dalyvaujančių valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimas nuo Rusijos pilno masto invazijos Ukrainoje pradžios.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
DSC_4697.jpg

Lapkričio 30 dieną Vilniuje surengtas Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) Užsienio reikalų ministerijų Rytų kaimynystės politikos direktorių konsultacijos. Susitikime aptartos geopolitinės Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmės, poveikis saugumo situacijai, taip pat paramos Ukrainai tęstinumo klausimas, demokratinių reformų perspektyva Rytų partnerystės šalyse bei situacija Vidurio Azijos regione.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
2022_11_28_III-18.jpeg

Lapkričio 28 dieną septynių Europos šalių užsienio reikalų ministrai su oficialiu vizitu lankosi Kyjive, Ukrainoje. Tai pirmasis tokią didelę grupę šalių vienijantis oficialus vizitas į Ukrainą, liudijantis vieningą požiūrį į Europos saugumą ir Ukrainos svarbą jame.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje, skirtoje blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Irane aptarti, ypač dėl grubiai pažeidžiamų moterų ir vaikų teisių.

Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Lapkričio 14 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, situaciją Vakarų Balkanuose ir Afrikos Didžiųjų ežerų regione. Ministrai taip pat aptars aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Irane ir Libane, Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP27) ir ES – Lotynų Amerikos ir Karibų užsienio reikalų ministrų susitikimo Buenos Airėse rezultatus.  

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
image0.jpeg

Spalio 28 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo Rygoje, Latvijoje,  vykusioje 28-ojoje Baltijos Tarybos sesijoje.  

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
2.jpg

Spalio 27 dieną Buenos Airėse, Argentinoje, surengtame Europos Sąjungos (ES) valstybių narių susitikime su Lotynų Amerikos ir Karibų šalių bendrija Lietuvos atstovas atkreipė dėmesį į Rusijos agresijos prieš Ukrainą keliamą pavojų ir poveikį pasauliui.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_6718.jpg

Spalio 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje įvyko Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės junglumo seminaras, sukvietęs Rytų partnerystės politikos formuotojus ir ekspertus iš Europos Sąjungos institucijų, ES valstybių narių ir penkių Rytų partnerystės valstybių – Armėnijos, Azerbaidžano, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos, o taip pat – Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo, diplomatinio korpuso bei verslo atstovus.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
1.jpg


Spalio 17 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje ministrai diskutavo apie  Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir būdus padėti karo siaubiamai šaliai, o taip pat apie ES santykius su Kinija.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
WhatsApp Image 2022-10-12 at 13.37.26(3).jpeg

Spalio 12 dieną Taline, Estijoje, įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Japonijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs, Estijos užsienio reikalų ministerijos sekretorė politiniams klausimams Kyllike Sillaste-Elling ir Japonijos parlamentinė užsienio reikalų viceministrė Yuumi Yoshikawa.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų