
Sausio 13 dieną vykusiame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl taikos ir saugumo Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas priminė Saugumo Tarybos narėms Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvos Respubliką aukas, taip simboliškai pagerbdamas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

Spalio 31 dieną įvyko Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl 2021 metų gegužės 23 dienos tarptautinio incidento Baltarusijai priverstinai nutupdžius „Ryanair“ keleivinį lėktuvą, reiso numeriu FR 4978. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT ST) narių Albanijos bei JAV prašymu, šis klausimas buvo svarstomas pagal JT ST darbotvarkės punktą „Grėsmė tarptautinei taikai ir saugumui“. Tarptautinės civilinės aviacijos Tarybos (ICAO – International Civil Aviation Organization) pirmininkas Salvatore Sciacchitano pristatė šių metų rugsėjo mėnesį patvirtintas ICAO tyrimo išvadas. Šiuo tarptautiniu tyrimu Baltarusijos institucijos pripažintos pažeidusios daugiašales aviacijos saugumą reguliuojančias Monrealio ir Čikagos konvencijas ir taip sukėlusios grėsmę civilinei aviacijai. Taip pat atkreiptas dėmesys į nepilną Baltarusijos įsitraukimą atliekant tyrimą.
Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, remiamas Latvijos, Estijos ir Čekijos, pareiškė Gabonui protestą dėl Lietuvai nesuteiktos galimybės dalyvauti ir pasisakyti Saugumo Tarybos posėdyje. Lietuva šiame posėdyje turėjo kalbėti Baltijos šalių bei Čekijos vardu.

Ministro G. Landsbergio pasisakymas Baltijos šalių vardu JT Saugumo Tarybos susitikime 2022 metų rugsėjo 22 dieną.
Rugsėjo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasisakys Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje, Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Rugsėjo 19-23 dienomis Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta į Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 77-ąją sesiją. Vizito į Niujorką metu G.Landsbergis dalyvaus bendruosiuose Generalinės Asamblėjos debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose.
Reaguodama į šiandien, gegužės 6 dieną, Niujorke Rusijos organizuojamą neformalų susitikimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos Arria formate, Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad šį renginį vertina kaip Rusijos eilinį cinišką bandymą skleisti melą apie jos pačios pradėtą ir vykdomą karą prieš Ukrainą.
Gegužės 5 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame taikai ir saugumui Ukrainoje, Baltijos šalys akcentavo Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes globaliai maisto saugumo situacijai ir paragino Saugumo Tarybą, JT valstybių bendruomenę bei atsakingas Jungtinių Tautų agentūras užtikrinti saugų ukrainietiškų grūdų gabenimą iš Rusijos užgrobtų ir blokuojamų Ukrainos jūros uostų.

Balandžio 26 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje bendru sutarimu buvo priimta rezoliucija, kuria nustatomas nuolatinis Generalinės Asamblėjos mandatas sušaukti posėdį, bet kuriai iš penkių nuolatinių JT Saugumo Tarybos narių – Kinijai, Prancūzijai, Rusijai, Jungtinei Karalystei ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms – panaudojus veto teisę.
Balandžio 19 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo tarybos posėdyje, skirtame taikos ir saugumo palaikymo Ukrainoje bei bėgančių nuo karo ir šalies viduje perkeltųjų asmenų klausimais, perskaitytas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareiškimas dėl Rusijos vykdomos agresijos.

Balandžio 7 dieną atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija dėl Rusijos narystės JT Žmogaus teisių taryboje suspendavimo. Ukrainos ir grupės šalių, įskaitant ir Lietuvos, vardu teikta rezoliucija priimta rezultatu: 93 valstybės balsavo už dokumentą, 24 balsavo prieš, o 58 valstybės susilaikė.

Balandžio 5 dieną Šiaurės ir Baltijos valstybės (NB8) išplatino bendrą pareiškimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai, kuriame pasmerkė Rusijos Ukrainoje vykdomus žiaurius nusikaltimus prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą ir pakartotinai pareikalavo Rusijos nutraukti neteisėtą ir neišprovokuotą karą prieš Ukrainą.

Šią savaitę Lietuva, Latvija ir Estija išplatino du bendrus pareiškimus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai dėl Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą, kuriuose reikalavo užtikrinti, kad Rusija ir visi šios šalies atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn už vykdomus grubius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus Ukrainoje bei ragino siekti efektyvesnio tarptautinės bendruomenės veikimo užtikrinant civilių apsaugą karo zonose ir atliepiant nuolat augančius humanitarinės pagalbos poreikius šalyje.
Kovo 8 dieną, minint Tarptautinę moters dieną, Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos atviruosiuose debatuose dėl „Moterų, taikos ir saugumo“ darbotvarkės buvo perskaitytas bendras Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) pareiškimas, kuriuo pasmerkta Rusijos agresija prieš Ukrainą bei išreikštas susirūpinimas dėl blogėjančios moterų ir mergaičių padėties Ukrainoje, įskaitant seksualinio smurto ir smurto lyties pagrindu atvejus.

Kovo 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje trys Baltijos šalys padarė bendrą pareiškimą, kuriame pasmerkė neteisėtą ir neišprovokuotą Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir pabrėžė būtinybę kuo skubiau imtis praktinių priemonių JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijos „Dėl agresijos prieš Ukrainą“ humanitarinėms nuostatoms įgyvendinti.