Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Pareiškimų nepakanka, ES turi imtis veiksmų

Sukurta 2020.09.21 / Atnaujinta 2020.09.21 14:18
   L. Linkevičius: Pareiškimų nepakanka, ES turi imtis veiksmų
   L. Linkevičius: Pareiškimų nepakanka, ES turi imtis veiksmų
   L. Linkevičius: Pareiškimų nepakanka, ES turi imtis veiksmų
   L. Linkevičius: Pareiškimų nepakanka, ES turi imtis veiksmų

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje (Belgijoje) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta ES atsakui į įvykius  Baltarusijoje, aptarta situacija Libijoje ir Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga bei tartasi dėl partnerystės su Pietų kaimynystės regionu gilinimo.

   Kelių valstybių narių prašymu, Taryboje aptarta ir žmogaus teisų padėtis Rusijoje. Kalbėdamas apie pasikėsinimą į Rusijos opozicijos atstovo Aleksėjaus Navalno gyvybę, ministras L. Linkevičius akcentavo, kad ES turi laikytis principingos pozicijos ir būti pasirengusi įvesti sankcijas šio nusikaltimo organizatoriams bei paragino Rusiją bendradarbiauti su Cheminio  ginklo draudimo  organizacijos ekspertais tiriant šį nusikaltimą.

   „Brutalūs veiksmai prieš opoziciją tik parodo, kad Kremlius – tai ne Rusija. Tendencija, kai siekiama susidoroti su Kremlių kritikuojančia opozicija, deja, gerai atpažįstama ir nesikeičia jau daugelį metų. Erdvė pilietinės visuomenės veiklai Rusijoje nuolat traukiasi, todėl turime dėti visas pastangas išlaikant dialogą su opozicija“,- sakė L. Linkevičius.   

   Ministrai ir ES Vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borellis taip pat susitiko su Baltarusijos politine lydere Sviatlana Tsichanouskaya ir aptarė politinių įvykių Baltarusijoje vertinimą, vieningai pasmerkė šalyje prieš taikius protestuotojus tebesitęsiančias represijas.

   „Svarbu, kad ES balsas yra girdimas. Palaikome stiprius ir aiškius Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen ir vyriausiojo įgaliotinio J. Borrellio pareiškimus, bet jau laikas konkretiems veiksmams. ES privalo  nedelsdama įvesti sankcijas prieš asmenis ir pareigūnus, naudojusius smurtą ir įvykdžiusius galimus nusikaltimus prieš savo žmones“, – sakė L. Linkevičius. Ministras pabrėžė, kad sankcijų apimtis ir sąrašas turi atspindėti vykdomų nusikaltimų mastą.

   Pasak L. Linkevičiaus, ES turi siųsti aiškią žinią, kad bet kokie praradusios teisėtumą Baltarusijos vadovybės susitarimai su Rusija, kuriais gali būti ribojamas šalies suverenitetas ir nepriklausomybė, nebus pripažinti.

   Taryboje ES užsienio reikalų ministrai tarėsi ir dėl paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei, ES ir Baltarusijos santykių peržiūros. L. Linkevičius teigė, kad ES turėtų vengti bet kokio bendradarbiavimo su oficialioms Baltarusijos institucijoms, tačiau  teiktų humanitarinę pagalbą nuo represijų nukentėjusiems Baltarusijos piliečiams, pilietinei visuomenei, nepriklausomai žiniasklaidai, Europos humanitariniam universitetui, kuris nuo 2005 metų veikia egzilyje Vilniuje.

   Lietuva Taryboje taip pat kėlė klausimą dėl ES kaimynystėje statomos nesaugios Baltarusijos atominės elektrinės (AE) grėsmės: „Atsižvelgiant į šiuo metu susiklosčiusį politinį nestabilumą Baltarusijoje, ES turi raginti sustabdyti elektrinės pirmojo bloko paleidimo procesą. Astravo AE paleidimo skuba rodo, kad tai politinis projektas, neparemtas tarptautiniais branduolinės saugos standartais. Tai kelia grėsmę visam regionui, tampa visos ES problema, todėl turime bendromis pastangomis šią problemą spręsti“, - sakė L. Linkevičius.

   Nuotraukos: URM ir European Council

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gegužės 6 dieną Užsienio reikalų ministerija (toliau – URM), tęsdama pastangas padėti Druskininkų gyventojams, dirbantiems Baltarusijos valdančiojo režimo kontroliuojamoje sanatorijoje „Belorus“, sukvietė kitas Lietuvos institucijas į pasitarimą, kuriame aptarti tolesni veiksmai dėl šios sanatorijos.

   Naujienos »
   DSC_8533.jpg

   Balandžio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais. Susitikime diskutuota dėl būsimos Europos vystomojo bendradarbiavimo finansinės architektūros, aptarti veiksmai ir priemonės institucinės sąrangos tobulinimui.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

   A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

   Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

   Dvišaliai santykiai »

   Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

   Ministerijos naujienos »