Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Liuksemburge vyks pasirengimas Europos Sąjungos Vadovų Tarybos susitikimui

Sukurta 2020.10.12 / Atnaujinta 2020.10.12 15:00

Spalio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje Liuksemburge, kuriame vyks pasiruošimas spalio 15–16 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai. Taryboje numatytos diskusijos dėl klimato kaitos, Europos Sąjungos (ES) derybų su Jungtine Karalyste, ES santykių su Afrika klausimai.

Ministrai diskutuos teisinės valstybės klausimu – bus aptariama pirmoji Europos Komisijos parengta Teisinės valstybės metinė ataskaita, kurioje apibendrinama teisinės valstybės padėtis bendrai visoje ES ir kiekvienoje ES valstybėje narėje.

ES Tarybai pirmininkaujanti Vokietija pristatys esamą derybų dėl 2021-2027 metų daugiametės finansinės programos ir Europos ekonomikos gaivinimo priemonės padėtį. Ministrai taip pat  bus informuoti apie ES-Jungtinės Karalystės derybų eigą.

Posėdyje ketinama priimti Tarybos rekomendacijas, kuriomis bus siekiama užtikrinti, kad visos priemonės, kurių imasi valstybės narės ribodamos laisvą judėjimą dėl COVID-19 pandemijos, būtų suderinamos ir apie jas aiškiai pranešama ES lygiu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_2830.jpg

Vasario 23 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje vyko pasiruošimas vasario 25-26 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) narių vaizdo konferencijai ir jos darbotvarkės klausimams – atsakui į COVID-19 pandemijos koordinavimą, saugumo ir gynybos politikai, ES kaimynystės klausimams. Ministrai taip pat aptarė Europos demokratijos veiksmų plano įgyvendinimą, Konferencijos dėl Europos ateities organizavimą bei ES ir Jungtinės Karalystės santykius.

Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »