Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė situaciją Baltarusijoje

Sukurta 2020.09.09 / Atnaujinta 2020.09.09 15:37
   Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė situaciją Baltarusijoje
   Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė situaciją Baltarusijoje

   Rugsėjo 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai aptarė užsienio ir saugumo politikos, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, Covid-19 pandemijos ir klimato kaitos iššūkius.

   Susitikimo metu daug dėmesio skirta įvykiams Baltarusijoje aptarti. „Demokratinės valstybės turi remti Baltarusijos žmonių laisvės siekį ir padėti jų balsams būti išgirstiems, o tie, kurie ėmėsi brutalių veiksmų prieš taikius protestuotojus, turi atsakyti“, – teigė L. Linkevičius.

   Ministras kvietė bendramintes Šiaurės ir Baltijos partneres sutelkti pastangas ir konkrečiais veiksmais padėti Baltarusijos žmonėms. „Vertinant šiek tiek platesnį kontekstą, negalime nepastebėti autokratinių lyderių kaimynystėje valdžios konsolidavimo ir reaguoti į realijas per vėlai“, – teigė ministras. Susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad ES sankcijos Baltarusijai turi būti įvestos kuo greičiau.

   Tradiciniuose, kasmet vykstančiuose NB8 šalių susitikimuose, kuriuose dalyvauja Estijos, Danijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai, dalijamasi užsienio politikos aktualijų vertinimais, koordinuojamos pozicijos ir veiksmai sprendžiant bendrus iššūkius. Per metus įvyksta iki kelių dešimčių aukšto lygio politikų, parlamentarų, įvairių sričių ekspertų susitikimų.

   Nuotraukos: Estijos URM

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_8525.jpg

   Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai kalbėjosi apie transatlantinius santykius, padėtį Baltarusijoje, santykių su Jungtine Karalyste perspektyvas, aptarė Covid-19 pandemijos iššūkius ir bendrą atsaką į juos, ir kitus darbotvarkės klausimus.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   download.jpg

   Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   NB8V4.png

   Birželio 3 dieną, virtualaus susitikimo metu, dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančios Europos politines aktualijas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Birželio 3 dieną rengiamo virtualaus susitikimo metu dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptars svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančio pasaulio ir Europos politines aktualijas.

   Daugiašaliai santykiai »