Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Lapkričio 24-25 dienomis Paryžiuje, Prancūzijoje, vykstančios UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos Tarybos 33-osios sesijos metu Lietuva pasmerkė saviraiškos laisvės suvaržymus ir tebesitęsiančias represijas prieš žurnalistus Baltarusijoje ir Rusijoje.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
316854566_1776026699464202_5859420574633266756_n.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankėsi Ukrainoje. Kyjive viceministrė kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos, susitiko su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska ir kalbėjosi apie artimiausius planus, išgyventi žiemą, bei tolimesnę, neišvengiamai europinę, Ukrainos ateitį.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Jovita Neliupšienė Ukrainoje.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankosi Ukrainoje. Viceministrė atvyko į Kyjivą kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos išreikšti solidarumo su Ukraina ir jos žmonėmis, nuo 2014 metų narsiai kovojančiais prieš Rusijos agresiją.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Chersonas2.jpg

Lapkričio 17 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas lankėsi vos prieš kelias dienas iš Rusijos okupantų išlaisvintame Chersono mieste, esančiame Ukrainos pietuose.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Lapkričio 14 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija dėl žalos atlyginimo ir kompensacijos už agresiją prieš Ukrainą. Ukrainos ir grupės šalių vardu (įskaitant ir Lietuvos) teikta rezoliucija priimta rezultatu: 94 valstybės balsavo už dokumentą, 14 balsavo prieš, o 73 valstybės susilaikė.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »

Lapkričio 14 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, situaciją Vakarų Balkanuose ir Afrikos Didžiųjų ežerų regione. Ministrai taip pat aptars aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Irane ir Libane, Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP27) ir ES – Lotynų Amerikos ir Karibų užsienio reikalų ministrų susitikimo Buenos Airėse rezultatus.  

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
1.png

Lapkričio 9 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos plenariniame posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT Rytis Paulauskas pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Rusijos sprendimą panaudoti karinę jėgą prieš civilinius atominės energijos objektus Ukrainos teritorijoje, taip pažeidžiant tarptautinę teisę.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
image00005.jpeg

Lapkričio 7 dieną Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES) nevyriausybinės organizacijos (NVO) „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas (Jonas Axel Öhman) pristatė nuolatinės paramos Ukrainai svarbą, savo organizacijos veiklą ir dalyvavo atviroje diskusijoje kartu su ES šalių diplomatais bei Belgijos lietuvių bendruomenės atstovais.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
93b9c8ce-37fc-4aac-9556-d466429ec088.jpg

Spalio 31 dieną Prahoje, Čekijos Respublika, užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje prekybos klausimais. Susitikimo metu vyko diskusija dėl prekybos geostrateginės reikšmės, apsikeista nuomonėmis dėl ES skaitmeninės prekybos politikos bei ES ir JAV prekybinių santykių.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
FgFfBlAWYAAgsan.jpg

Spalio 27 dieną Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos plenariniame posėdyje, kuriame buvo svarstoma Tarptautinio Teisingumo Teismo ataskaita, Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, kalbėdamas trijų Baltijos valstybių vardu, patvirtino nuolatinę paramą šio Teismo veiklai.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
IMG-20221026-WA0000.jpg

Spalio 25 dieną Lietuvos ambasada Ispanijoje, bendradarbiaudama su Madrido miesto savivaldybe ir Ukrainos ambasada Ispanijoje, surengė Lietuvos režisieriaus ir kultūros antropologo Manto Kvedaravičiaus paskutinio dokumentinio filmo „Mariupolis 2“ peržiūrą.

Situacija Ukrainoje » Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

Šiandien, spalio 16 dieną, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai išplatino bendrą pareiškimą, raginantį ES, drauge su tarptautiniais partneriais, padėti Ukrainai įsteigti Specialų tribunolą. Šis tribunolas tirtų agresijos nusikaltimą, užpildytų šiuo metu egzistuojantį teisinį vakuumą ir užtikrintų Rusijos atskaitomybę prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
1.jpg

Spalio 12 dieną Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose, į atnaujintą Specialiąją Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesiją dėl Ukrainos susirinkę valstybės narės balsavo dėl Ukrainos teritorinio vientisumo bei JT Chartijos ir jos principų apsaugos rezoliucijos. Rezoliucija priimta 143 valstybėms balsavus už, 35 susilaikius, 5 balsavus prieš.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
Random 7.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos ginkluotųjų pajėgų bombardavimus Kyjive ir kituose Ukrainos miestuose, taikant į nekaltus civilius bei civilinę infrastruktūrą.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
ŽTT - last day.jpeg

 

Spalio 7 dieną baigėsi keturias savaites Ženevoje vykusi Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT), kurios narė yra Lietuva, 51-oji sesija. Sesijos metu apsvarstyti aktualiausi žmogaus teisių teminiai klausimai ir sudėtingos žmogaus teisių padėtys atskirose valstybėse. Iš viso priimtos 39 rezoliucijos, įskaitant ir pirmą kartą priimtą rezoliuciją dėl žmogaus teisių padėties Rusijoje, kuri buvo prioritetinė Lietuvai šioje sesijoje. Tačiau Taryba atmetė autorių grupės, kurioje buvo Lietuva, teiktą sprendimą dialogo surengimo apie žmogaus teisių padėtį Sindziange, Kinijoje.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
Daugiau naujienų