Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su JAV valstybės sekretoriumi susitikęs G. Landsbergis: „Lietuvos ir JAV saitai tik stiprės“

Sukurta 2021.09.15 / Atnaujinta 2021.09.15 19:41
   Su JAV valstybės sekretoriumi susitikęs G. Landsbergis: „Lietuvos ir JAV saitai tik stiprės“
   Su JAV valstybės sekretoriumi susitikęs G. Landsbergis: „Lietuvos ir JAV saitai tik stiprės“
   Su JAV valstybės sekretoriumi susitikęs G. Landsbergis: „Lietuvos ir JAV saitai tik stiprės“
   Su JAV valstybės sekretoriumi susitikęs G. Landsbergis: „Lietuvos ir JAV saitai tik stiprės“
   Su JAV valstybės sekretoriumi susitikęs G. Landsbergis: „Lietuvos ir JAV saitai tik stiprės“

   Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

   „Pastaruosius dešimtmečius Vakarų pasaulis gyveno supratimu, kad susitarimai ir demokratinės taisyklės yra stabilios ateities pagrindas ir garantas. Šiuo metu šis suvokimas yra išbandomas, ir  tai daro ne vienas, o net keli autokratiniai režimai. Saugumo situacija mūsų regione, švelniai tariant, negerėja. Vašingtone išgirdome labai aiškų supratimą ir patikinimą – turime tvirtą JAV politinę paramą dėl visų Lietuvai kylančių grėsmių. Nedemokratinių režimų akibrokštai transatlantinę partnerystę tik sustiprins“, – po susitikimo sakė ministras G. Landsbergis. Pasak ministro, Lietuva jaučia tvirtą JAV palaikymą prieš visas išorines provokacijas.

   „Simboliška, kad Valstybės sekretorius mus priėmė Tarptautinę demokratijos dieną ir kad susitikimo metu buvo paskelbta apie Baltarusijos reikalų skyriaus įkūrimą JAV ambasadoje Vilniuje, kuriame bus sutelktos JAV pastangos siekti demokratinių pokyčių Baltarusijoje. Tai irgi ženklas, kad Lietuvos indėlis, kovojant už vertybėmis grįstą valstybių bendradarbiavimą, Vašingtone yra vertinamas“, - sakė ministras G. Landsbergis.

   Su JAV valstybės sekretoriumi ministras aptarė aktualiausius bendradarbiavimo klausimus bei galimybes – plėsti bei gilinti bendradarbiavimą, stiprinant saugumą, pirmiausia užtikrinant JAV pajėgų buvimą Lietuvoje ir rengiant bendrą atsaką prieš hibridines grėsmes, paramos demokratiniams procesams regione bei pasaulyje didinimą. Taip pat kalbėtasi apie galimybes sustiprinti abipusiai naudingus ekonominius ryšius, ypač atveriant JAV rinką lietuviškoms prekėms ir vystant bendrus investicinius projektus.

   Ministras padėkojo A. Blinkenui už nuoseklią JAV paramą Lietuvos laisvės siekiams iki Nepriklausomybės atkūrimo ir už indėlį, stiprinant Lietuvos ir viso regiono saugumą.

   Nuotraukos - U.S. Department of State.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ALBC 1.jpg

   Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

   Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   Random 4.jpg

   Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   unnamed (1).jpg

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   Atstovybių naujienos »
   Untitled design.png

   Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

   Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
   3.jpg

   Birželio 28 dieną Romoje (Italija) Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su JAV Valstybės Sekretoriaus padėjėjo pareigas einančiu Philipu T. Reekeriu. Susitikimo metu aptarta dvišalių santykių plėtra, galimi dvišaliai aukšto lygio vizitai, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tarptautiniuose formatuose.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »