Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Tatarstane pristatyta Lietuvos totorių istorija

Sukurta 2021.10.11 / Atnaujinta 2021.10.12 13:13
   Tatarstane pristatyta Lietuvos totorių istorija
   Tatarstane pristatyta Lietuvos totorių istorija

   Spalio 7–8 dienomis Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas lankėsi Tatarstano respublikoje, Rusijoje, kur buvo pristatyta Lietuvos totorių istorija bei vyko susitikimai, skirti aptarti bendradarbiavimo ekonomikos, kultūros, švietimo srityse galimybes.

   Lietuvos delegacija turėjo galimybę aplankyti Kazanėje įsikūrusį informacinį technologijų parką, kuriame sparčiai vystoma startuolių ekosistema, susipažino su inovatyviai valdomu „Chimgrad“ pramonės miesteliu, kuriame yra įsikūrusios su chemijos pramone susijusios įmonės.

   Vizito metu ambasadorius E. Bajarūnas susitiko su Tatarstano Respublikos kultūros ministre Irada Ajupova, su kuria buvo aptartas abiejų pusių kultūrinis potencialas ir potencialios bendradarbiavimo sritys.

   Minint Lietuvos totorių istorijos metus, Kazanėje rodytas dokumentinis filmas ,,Ištikimybės žiedas“. Ambasadorius E. Bajarūnas išsamiai pristatė totorių tradicijas ir kultūros paveldą, pažymėdamas reikšmingą totorių bendruomenės indėlį į Lietuvos socialinį ir kultūrinį gyvenimą.

   Taip pat Kazanės gyventojams pristatyta paroda „Lietuvos totoriai archyvų dokumentuose“, kurią parengė Lietuvos valstybės istorijos archyvas bendradarbiaudamas su Lietuvos centriniu valstybės archyvu ir Lietuvos ypatinguoju archyvu. Parodoje pristatomi dokumentai, atspindintys Lietuvos totorių istoriją nuo XVI a. antrosios pusės iki šių dienų. Paroda tampa itin svaria paskata atsigręžti į mūsų valstybės praeitį, jos istoriją, pasidomėti jos daugiatautės kultūros raida.