Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos atakas prieš civilius Kyjive ir kituose Ukrainos miestuose

Sukurta 2022.10.10 / Atnaujinta 2022.10.10 10:55
  Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos atakas prieš civilius Kyjive ir kituose Ukrainos miestuose

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos ginkluotųjų pajėgų bombardavimus Kyjive ir kituose Ukrainos miestuose, taikant į nekaltus civilius bei civilinę infrastruktūrą.

  Spalio 9 dienos ataka prieš Zaporižios miestą, kurios metu žuvo dvidešimt žmonių ir spalio 10 dienos ryto bombardavimai raketomis Kyjive, Žitomire, Dnipre, Lvive, Chmelnickyje ir kituose miestuose dar papildo Rusijos karo nusikaltimų sąrašą.  Už tai Rusija turi atsakyti pagal tarptautinę teisę.

  Rusijos pajėgų atakos prieš civilius bei civilinę infrastruktūrą Ukrainoje grubiai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę bei jos nustatytą civilių apsaugą konflikto metu. Rusijos pasirinkta teroro  taktika rodo režimo desperaciją.  

  Reikalaujame, kad  Rusija nedelsiant nutrauktų agresiją Ukrainoje ir atitrauktų savo karines pajėgas iš visos Ukrainos teritorijos.

  Šio brutalumo akivaizdoje Ukrainai reikalinga maksimali tarptautinės bendruomenės ir partnerių parama, įskaitant karinę, siekiant apsaugoti Ukrainos gyventojus.  Kartu su partneriais ir toliau visomis priemonėmis remsime Ukrainą ir jos žmones, kovojančius už savo laisvę ir demokratinę šalies ateitį.