Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2_bendra.jpg

Naujai paskirtas Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikai Valdas Lastauskas gruodžio 3 d. įteikė skiriamuosius raštus Latvijos Respublikos Prezidentui Egils Levits.

Užsienio politika ir diplomatija »

Spalio 2 d. Latvijos lietuvių bendruomenė bendradarbiaudama su Lietuvos užsienio reikalų ministerija surengė tarptautinį dainų ir šokių festivalį “Mano tėviškės spalvos”. Šiais metais festivalis skirtas Latvijos lietuvių bendruomenės ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos 30-ties metų veiklos sukakčiai paminėti.

Lietuviai Latvijoje »
Kaunas 2022 kul.sost. programos paviesinimas.jpg

Rugsėjo 22 d. "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" pristatys kartu su daugybe partnerių ilgai brandintą didžiąją Europos kultūros sostinės metų programą.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Pateikiame specialiųjų tyrimų tarnybos parengtas rekomendacijas, padėsiančias atpažinti galimas korupcijos apraiškas, bei patarimus, kaip į jas reaguoti.

 

Ekonominiai santykiai »
51310095202_6aef08c1a6_k.jpg

Lietuvos ambasadorius Artūras Žurauskas baigdamas savo kadenciją Latvijos Respublikoje liepos 14 d. susitiko atsisveikinimo pokalbiui su Latvijos Respublikos Prezidentu Egilu Levitu.

Užsienio politika ir diplomatija »
Liepos 6oji Rygoje_2021.JPG

Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje susirinkusi Latvijos lietuvių bendruomenė ir jos bičiuliai Tautine giesme paminėjo Lietuvos Valstybės dieną.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2017 - 6.jpg

Kviečiame visus liepos 6 d. 21 val. susijungti Tautiškoje giesmėje. Rygoje lietuviai giedos drauge - Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje, Bultu iela 5.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Mokymai_Daugpilis_2.jpeg

Lietuvos ambasada Latvijoje, bendradarbiaudama su Rygos lietuvių vidurine mokyka ir SIA "Bite Latvia", rengia Latvijos lietuvių bendruomenės draugijų Daugpilyje ir Liepojoje narių kompiuterinio raštingumo ir komunikacinių įgūdžių elektroninėje erdvėje mokymus. Š.m. liepos 1-2 d. vykstančiuose mokymuose, vyresnio ir garbaus amžiaus organizacijų nariai, mokosi naudotis Lietuvos ir Latvijos e-valdžios paslaugomis, susikurti elektroninius paštus, valdyti socialinių tinklų paskyras, rengti bei dalyvauti nuotolinėse konferencijose.

 

Lietuviai Latvijoje »
Atvykimo į Latviją gairės.png

Covid-19 ribojančios priemonės Latvijoje taikomos atsižvelgiant į pandemijos situaciją šalyse iš kurių atvykstama į ar keliaujama per Latviją: žemos (iki 75 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), aukštos ir ypač aukštos rizikos šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigali tos pačios savaitės šeštadienį. Detalūs atvykimo reikalavimai ir išimtys yra pateikti Latvijos vyriausybės nutarime (žr. V dalį).

  • Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą covidpass.lv ir išsaugoti QR kodą.

Europos vaistų agentūros ar Pasaulio sveikatos organizacijos pripažintomis vakcinomis paskiepyti asmenys, praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos ir turintys tai patvirtinantį dokumentą, ir Covid-19 liga persirgę asmenys, kai nuo pirmo teigiamo  SARS RNS tyrimo yra praėję ne daugiau nei 180 d., ir turintys tai patvirtinantį dokumentą, gali vykti į ar per Latviją Iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ir žemos rizikos trečiųjų valstybių be apribojimų, tyrimų ir izoliacijos.

Nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims leidžiama atvykti į Latviją, iš aukščiau minėtų šalių, turint ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR (angl. PCR) SARS-CoV-2COVID-19 ARBA ne anksčiau nei prieš 48 val. yra atlikto SARS-CoV-2 antigeno tyrimo neigiamą rezultatą. !!! Jei nevakcinuotas ar nepersirgęs asmenuo atvyko iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ar kitos šalies, kurioje 14 d. laikotarpiu susirgimų skaičius yra didesnis nei 75 atvejai 100 tūkst. gyventojų - privaloma 10 d. izoliacija. Izoliaciją galima sutrumptinti savo lėšomis atlikus tyrimą 7-ą dieną. Latvijoje galiojantys susirgimų lygio rodikliai anglų ir rusų kalbomis pateikiami Latvijos ligų profilaktikos ir kontrolės centro svetainėje.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
DSC_2114~2.JPG
Birželio 12 d. Latvijos lietuvių bendruomenė švenčia 30-ąjį gimtadienį. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikina bendruomenę ir dėkoja už neblėstantį norą puoselėti lietuvių tautinę savimonę, už mūsų šalies vardo garsinimą ir pastangas stiprinti Lietuvos ir Latvijos draugystę.
 
Lietuviai Latvijoje »
DSC_1925.JPG

Ambasadoje kalba mūzos! Kviečiame nuotoliniu būdu apžiūrėti Lasmos Semerovos tapybos parodą. Sekminių proga, kai sekant senomis lietuviškomis tradicijomis namai puošiami berželiais, Lasmos darbai dabina ambasadą gaiviais vasariškais gamtos elementais.

Ambasadoriai.jpg

Gegužės 3 d. Latvijoje paminėtos Abiejų Tautų Respublikos gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metinės. Rygoje, prie Latvijos Saeimos, šia proga sveikinimą perskaitė Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriai Latvijoje Monika Michliszyn ir Artūras Žurauskas. Ambasadorius palinkėjo, kad "kad suvereniteto, pilietinių laisvių ir tolerancijos pricipai visada būtų branginami ir drąsiai ginami”.

Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje apdovanojimas.png

Gegužės 4 d. minimos Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas apdovanotas aukščiausiu ir svarbiausiu Latvijos valstybiniu apdovanojimu – trečios klasės Trijų žvaigždžių ordinu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha