Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
51310095202_6aef08c1a6_k.jpg

Lietuvos ambasadorius Artūras Žurauskas baigdamas savo kadenciją Latvijos Respublikoje liepos 14 d. susitiko atsisveikinimo pokalbiui su Latvijos Respublikos Prezidentu Egilu Levitu.

Užsienio politika ir diplomatija »
Liepos 6oji Rygoje_2021.JPG

Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje susirinkusi Latvijos lietuvių bendruomenė ir jos bičiuliai Tautine giesme paminėjo Lietuvos Valstybės dieną.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2017 - 6.jpg

Kviečiame visus liepos 6 d. 21 val. susijungti Tautiškoje giesmėje. Rygoje lietuviai giedos drauge - Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje, Bultu iela 5.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Mokymai_Daugpilis_2.jpeg

Lietuvos ambasada Latvijoje, bendradarbiaudama su Rygos lietuvių vidurine mokyka ir SIA "Bite Latvia", rengia Latvijos lietuvių bendruomenės draugijų Daugpilyje ir Liepojoje narių kompiuterinio raštingumo ir komunikacinių įgūdžių elektroninėje erdvėje mokymus. Š.m. liepos 1-2 d. vykstančiuose mokymuose, vyresnio ir garbaus amžiaus organizacijų nariai, mokosi naudotis Lietuvos ir Latvijos e-valdžios paslaugomis, susikurti elektroninius paštus, valdyti socialinių tinklų paskyras, rengti bei dalyvauti nuotolinėse konferencijose.

 

Lietuviai Latvijoje »
Atvykimo į Latviją gairės.png

Covid-19 ribojančios priemonės Latvijoje taikomos atsižvelgiant į pandemijos situaciją šalyse iš kurių atvykstama į ar keliaujama per Latviją: žemos (iki 75 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), aukštos ir ypač aukštos rizikos šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigali tos pačios savaitės šeštadienį. Detalūs atvykimo reikalavimai ir išimtys yra pateikti Latvijos vyriausybės nutarime (žr. V dalį).

  • Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą covidpass.lv ir išsaugoti QR kodą.

Europos vaistų agentūros ar Pasaulio sveikatos organizacijos pripažintomis vakcinomis paskiepyti asmenys, praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos ir turintys tai patvirtinantį dokumentą, ir Covid-19 liga persirgę asmenys, kai nuo pirmo teigiamo  SARS RNS tyrimo yra praėję ne daugiau nei 180 d., ir turintys tai patvirtinantį dokumentą, gali vykti į ar per Latviją Iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ir žemos rizikos trečiųjų valstybių be apribojimų, tyrimų ir izoliacijos.

Nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims leidžiama atvykti į Latviją, iš aukščiau minėtų šalių, turint ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR (angl. PCR) SARS-CoV-2COVID-19 ARBA ne anksčiau nei prieš 48 val. yra atlikto SARS-CoV-2 antigeno tyrimo neigiamą rezultatą. !!! Jei nevakcinuotas ar nepersirgęs asmenuo atvyko iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ar kitos šalies, kurioje 14 d. laikotarpiu susirgimų skaičius yra didesnis nei 75 atvejai 100 tūkst. gyventojų - privaloma 10 d. izoliacija. Izoliaciją galima sutrumptinti savo lėšomis atlikus tyrimą 7-ą dieną. Latvijoje galiojantys susirgimų lygio rodikliai anglų ir rusų kalbomis pateikiami Latvijos ligų profilaktikos ir kontrolės centro svetainėje.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
DSC_2114~2.JPG
Birželio 12 d. Latvijos lietuvių bendruomenė švenčia 30-ąjį gimtadienį. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikina bendruomenę ir dėkoja už neblėstantį norą puoselėti lietuvių tautinę savimonę, už mūsų šalies vardo garsinimą ir pastangas stiprinti Lietuvos ir Latvijos draugystę.
 
Lietuviai Latvijoje »
DSC_1925.JPG

Ambasadoje kalba mūzos! Kviečiame nuotoliniu būdu apžiūrėti Lasmos Semerovos tapybos parodą. Sekminių proga, kai sekant senomis lietuviškomis tradicijomis namai puošiami berželiais, Lasmos darbai dabina ambasadą gaiviais vasariškais gamtos elementais.

Atvykimas.png

LIETUVOS URM REKOMENDUOJA Į LATVIJĄ NEVYKTI. Atvykimo reikalavimus, izoliacijos sąlygas ir išimtis numato Latvijos vyriausybės nutarimas (tarptautinių keleivių pervežimo, turizmo ir kelionių ribojimai žr. V dalį; izoliacija, namų karantinas ir saviizoliacija - žr. IX dalį).

SVARBU: Į Latviją užsieniečiams leidžiama atvykti tik dėl svarbių ir neatidėliotinų priežasčių: darbo, studijų, mokslo, šeimos susijungimo, gydymo, tranzito (tik kelionė per Latviją į kitą šalį), nepilnamečių palydos, grįžimo į nuolatinę gyvenamąją vietą ir laidotuvių (sąrašas baigtinis). Atvykimo reikalavimus ir išimtis numato Latvijos vyriausybės nutarimas (žr. V dalį).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Ambasadoriai.jpg

Gegužės 3 d. Latvijoje paminėtos Abiejų Tautų Respublikos gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metinės. Rygoje, prie Latvijos Saeimos, šia proga sveikinimą perskaitė Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriai Latvijoje Monika Michliszyn ir Artūras Žurauskas. Ambasadorius palinkėjo, kad "kad suvereniteto, pilietinių laisvių ir tolerancijos pricipai visada būtų branginami ir drąsiai ginami”.

Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje apdovanojimas.png

Gegužės 4 d. minimos Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas apdovanotas aukščiausiu ir svarbiausiu Latvijos valstybiniu apdovanojimu – trečios klasės Trijų žvaigždžių ordinu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Martins_Bilinskis.JPG

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ambasada Latvijoje ir Rygos lietuvių vidurinė mokykla kvietė vaikus ir jaunimą Latvijoje dalyvauti fotografijų konkurse Lietuva – mano akimis... ir širdyje.

Konkursui buvo pateiktos 22 nuotraukos. Du tūkstančiai žmonių balsavo už labiausiai patikusią nuotrauką internete nuo kovo 11 d. iki 21 d. Daugiausia simpatijų sulaukė Rygos lietuvių vidurinės mokyklos 10-os klasės mokinio Martino Bilinskio (Mārtiņš Bilinskis) atsiųstas darbelis.

Lietuvos ambasada sveikina konkurso nugalėtoją, linki jam visokeriopos sėkmės bei dėkoja visiems konkurso dalyviams. Laureatas apdovanotas ambasadoriaus Artūro Žurausko garbės raštu ir atminimo dovana – dėlione „Mūsų Lietuva“ bei suvenyrais.  

Peržiūrėti visus konkurso darbus

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Lietuva mano akimis ir šildyje.png

Lietuvos ambasados Latvijoje ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos konkursas „Lietuva – mano akimis ... ir širdyje“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Kviečiame pasidžiaugti konkurse dalyvaujančių vaikų ir jaunimo nuotraukomis ir balsuoti už labiausiai patikusią iki kovo 21 d. Populiariausios nuotraukos autorių – apdovanosime!

kovo 11 7.jpg

Seikinu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga!

Jums patogiu laiku kviečiu prisiminti, pažinti ir švęsti kartu žiūrint dokumentinį filmą "Lietuva. Nepriklausoma 30 metų".

Likit sveiki!

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata