Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atnaujinta atvykimo į Latviją tvarka

Sukurta 2021.06.16 / Atnaujinta 2021.08.31 14:37
    Atnaujinta atvykimo į Latviją tvarka

    Covid-19 ribojančios priemonės Latvijoje taikomos atsižvelgiant į pandemijos situaciją šalyse iš kurių atvykstama į ar keliaujama per Latviją: žemos (iki 75 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), aukštos ir ypač aukštos rizikos šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigali tos pačios savaitės šeštadienį. Detalūs atvykimo reikalavimai ir išimtys yra pateikti Latvijos vyriausybės nutarime (žr. V dalį).

    • Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą covidpass.lv ir išsaugoti QR kodą.

    Europos vaistų agentūros ar Pasaulio sveikatos organizacijos pripažintomis vakcinomis paskiepyti asmenys, praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos ir turintys tai patvirtinantį dokumentą, ir Covid-19 liga persirgę asmenys, kai nuo pirmo teigiamo  SARS RNS tyrimo yra praėję ne daugiau nei 180 d., ir turintys tai patvirtinantį dokumentą, gali vykti į ar per Latviją Iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ir žemos rizikos trečiųjų valstybių be apribojimų, tyrimų ir izoliacijos.

    Nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims leidžiama atvykti į Latviją, iš aukščiau minėtų šalių, turint ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR (angl. PCR) SARS-CoV-2COVID-19 ARBA ne anksčiau nei prieš 48 val. yra atlikto SARS-CoV-2 antigeno tyrimo neigiamą rezultatą. !!! Jei nevakcinuotas ar nepersirgęs asmenuo atvyko iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ar kitos šalies, kurioje 14 d. laikotarpiu susirgimų skaičius yra didesnis nei 75 atvejai 100 tūkst. gyventojų - privaloma 10 d. izoliacija. Izoliaciją galima sutrumptinti savo lėšomis atlikus tyrimą 7-ą dieną. Latvijoje galiojantys susirgimų lygio rodikliai anglų ir rusų kalbomis pateikiami Latvijos ligų profilaktikos ir kontrolės centro svetainėje.