Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltų vienybės dieną Lietuvos ir Latvijos moksleiviai minės skaitydami kaimynų literatūrą

Sukurta 2020.09.14 / Atnaujinta 2020.09.16 08:58
  Baltų vienybės dieną Lietuvos ir Latvijos moksleiviai minės skaitydami kaimynų literatūrą

  Šiais metais rugsėjo 22 d. Baltų vienybės diena Lietuvoje ir Latvijoje bus minima jau 20-ą kartą. Prie šios gražios iniciatyvos šiemet jungiasi ir tarptautinio Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekto „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ dalyviai. Projektas startuos rugsėjo 21 dieną ir visą savaitę kvies Lietuvos ir Latvijos moksleivius skaityti kaimyninės šalies rašytojų kūrinius, domėtis kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija, dalintis įspūdžiais su savo bendraamžiais. Projekte dalyvauja 27 Lietuvos ir 17 Latvijos mokyklų.

  Jonavos rajono Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro pedagogų ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio inicijuotas ir Jonavos rajono savivaldybės palaikomas projektas „Baltų literatūros savaitė“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 m., kasmet jame išradingai dalyvauja per keturiasdešimt mokyklų iš įvairių Lietuvos ir Latvijos miestų bei rajonų. Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas ir jame veikiantis Letonikos centras, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje ir Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje – teikia metodinę, informacinę ir organizacinę pagalbą.

  Šiais metais projekto partneriais tapo ir Latvijos Nacionalinis kino centras bei Lietuvos kino centras, suteikę moksleiviams galimybę pamatyti meninių ir animacinių filmų, sukurtų literatūros kūrinių motyvais ar pasakojančių apie svarbius kaimyninės šalies istorinius įvykius.

  Atverti duris į kaimynų kultūros pasaulį bei praturtinti mokyklų bibliotekas naujausiais lietuvių ir latvių literatūros vertimais padės ne tik projekto partnerių dovanos, bet ir rėmėjų „Lonas”, „Kavos Draugas“ / „Kafijas Draugs”, „Fėjos namai“, /  „Fejas nams” , „Sapiegos klinika“,  „Glasseson“, „Skaitmeninė rinkodara“ , „RT TAX” parama.

  Tegul mus vienija ne tik praeitis ar šventės, bet ir nuoširdus noras pažinti vieniems kitus ir bendrauti!

  Naujienlaiškio prenumerata