Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

LIETUVOS AMBASADORIUS LATVIJOJE APDOVANOTAS SVARBIAUSIU LATVIJOS TRIJŲ ŽVAIGŽDŽIŲ ORDINU

Sukurta 2021.04.30 / Atnaujinta 2021.04.30 13:41
    LIETUVOS AMBASADORIUS LATVIJOJE APDOVANOTAS SVARBIAUSIU LATVIJOS TRIJŲ ŽVAIGŽDŽIŲ ORDINU

    Gegužės 4 d. minimos Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas apdovanotas aukščiausiu ir svarbiausiu Latvijos valstybiniu apdovanojimu – trečios klasės Trijų žvaigždžių ordinu.

    Apdovanojimas skirtas už ambasadoriaus išskirtinį ilgametį indėlį į dvišalius Latvijos ir Lietuvos santykius ir jų vystymą.

    Taip pat, ketvirtos klasės Trijų žvaigždžių ordinu, buvo apdovanota Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė  Birutė Valionytė už savo indėlį į Baltijos šalių vienybę nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu.

    Svarbiausias Latvijos valstybinis apdovanojimas – Trijų žvaigždžių ordinas, įsteigtas 1924 metais, siekiant pažymėti asmenų nuopelnus Latvijos nepriklausomybei ir veiklą šalies labui. Ordinas atkurtas 1994 metais, Latvijai atgavus nepriklausomybę. Juo gali būti apdovanojami Latvijos ir užsienio piliečiai už savo veiklą politinėje, kultūrinėje, švietimo, ekonomikos ar sporto srityse.