Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rygoje surengtas festivalis "Mano tėviškės spalvos”

Sukurta 2021.10.02 / Atnaujinta 2021.10.04 18:51
  Rygoje surengtas festivalis "Mano tėviškės spalvos”

  Spalio 2 d. Latvijos lietuvių bendruomenė bendradarbiaudama su Lietuvos užsienio reikalų ministerija surengė tarptautinį dainų ir šokių festivalį “Mano tėviškės spalvos”. Šiais metais festivalis skirtas Latvijos lietuvių bendruomenės ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos 30-ties metų veiklos sukakčiai paminėti.

  Šventėje dalyvavo ir renginio organizatorius bei svečius pasveikino Lietuvos ambasados Rygoje laikinasis reikalų patikėtinis Mindaugas Stanys. Šventėje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Dalia Asanavičiūtė ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke. Mindaugas Stanys pasidžiaugė, kad jau tryliktus metus vykstantis festivalis suburia lietuvius ne tik iš visos Latvijos: Bauskės, Liepojos, Rygos, bet ir iš Londono, Panevėžio, Seinų. Laikinasis reikalų patikėtinis taip pat sveikino mokyklą gražaus jubiliejaus proga ir įteikė Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sveikinimą.

  Festivalyje dainas ir šokius pristatė Latvijos lietuvių bendruomenės jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Saulė“, Latvijos lietuvių senjorų tautinių šokių kolektyvas „Bijūnas“, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos  vokalinis ansamblis „Kibirkštis“, Latvijos lietuvių bendruomenės vokalinis kvartetas „Labirintai“, Bauskės lietuvių kultūros draugijos „Astra“ vokalinis ansamblis kartu su Žiemelio bendruomenės centro muzikantais, Liepojos lietuvių kultūros draugijos „Rūta“ folkloro ansamblis „Senoliai“, Lenkijos Seinų pagrindinės mokyklos Pop studija „Žiburys“, Londono Edukacinio centro Lighthouse šokių grupė, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos šokių kolektyvas „Kanapėlė“, Panevėžio J.Balčikonio gimnazijos jaunimo šokių kolektyvas "Siaustinis", Rygos 93 vidurinė mokyklos sportinių šokių šokėjai, Rygos Itas Kozakevičias lenkų vidurinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas “ Rīgas saulstariņi”  ir Gitarų studija „Dvēseles stīga“.

  Festivalis “Mano tėviškės spalvos” Rygoje organizuojamas nuo 2007 m. Tik 2020 m. dėl pandemijos festivalis neįvyko. Festivalį iš tikslinių lėšų, skirtų „Globalios Lietuvos” programos įgyvendinimui, remia Užsienio reikalų ministerija. Šventę taip pat parėmė privatūs rėmėjai ir vietos lietuvių bendruomenė. 

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha